Edukacja z psem Pies może być nie tylko przyjacielem, ale również doskonałym pomocnikiem nauczyciela. Dzięki jego obecności dziecko łatwiej i szybciej przyswaja wiedzę, chętniej podejmuje różne działania, uczy się odpowiedzialności i łatwiej nawiązuje kontakty z rówieśnikami. Edukacja z udziałem psa, jest działaniem ukierunkowanym na polepszenie funkcji poznawczych podopiecznego BEZPIECZEŃSTWO Staramy się, żeby nasze zajęcia były w pełni bezpieczne dla ich uczestników. Dlatego o bezpieczeństwo dbamy na wielu płaszczyznach:

Dogoterapia

Wyróżnia nas podejście do naszych pracujących czworonogów. Potrzeby i dobro odbiorcy naszych zajęć, czyli dzieci, osób niepełnosprawnych, hospitalizowanych czy starszych, stawiamy na równi z potrzebami i dobrostanem naszych psów. Wiemy, że praca psich terapeutów jest wymagająca i generuje mnóstwo stresu dlatego staramy się przygotować psiaki na trudne warunki pracy w trakcie socjalizacji i szkolenia oraz na samych zajęciach ograniczamy ich stres do minimum stale obserwując ich zachowanie i reagując na pierwsze oznaki niepokoju. W naszych podopiecznych staramy się od samego początku kształtować prawidłowe nawyki, uczymy zasad bezpiecznego zachowania przy psach oraz zwracamy uwagę na potrzeby i humanitarne traktowanie psów uczestniczących w dogoterapii.

Połączenie oddziaływania dziecko-pies i dziecko-terapeuta jest kluczowe do osiągnięcia rezultatów. Terapeuta pełni dla dziecka rolę przewodnika, który naucza, jak się komunikować i bawić z psem. Psy pomagają dzieciom osiągnąć wyższy poziom w komunikacji społecznej, a także pozwalają uczestniczyć i czerpać satysfakcję z kontaktu. Cechy psów, atrakcyjne dla zmysłów dziecka i nowość terapii zwiększały otwarcie dziecka na otoczenie, Spotkanie z psem Tego typu zajęcia pozwalają dzieciom na poszerzanie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności. Spotkanie ma na celu stworzenie pozytywnego kontaktu pomiędzy uczestnikami a psem.

Nasze psy są pod stałą kontrolą weterynaryjną, mają wykonane wszystkie obowiązkowe i zalecane szczepienia. Są regularnie odrobaczane.
Już na pierwszych zajęciach zaczynamy poruszać problemy związane z bezpiecznym kontaktem z psem. Uczymy dzieci zasad bezpiecznego kontaktu z psem. Na dalszych zajęciach uczymy dzieci jak zachowywać się podczas spotkania z agresywnym psem, między innymi uczymy postawy żółwika. Dzieci nigdy nie zostają z psem same. Proces szkolenia psów pracujących z dziećmi zakłada wyeliminowanie zachowań niebezpiecznych i agresywnych. Nacisk kładzie się także na przewidywalność zachowań psa