Sala Doświadczania  
Świata
to magiczne miejsce umożliwiające stymulację polisensoryczną wszystkimi zmysłami. Jest to świat pełen obrazów, zapachów i dźwięków. Łóżko wodne daje uczucie unoszenia się na tafli wody, sufit połyskuje gwieździstym niebem, kaskady kolorowych światłowodów emitują ciepłą barwę, w tle słychać relaksującą muzykę, a powietrze wypełnia zapach eterycznych olejków. W tak cudowną krainę terapeuta wprowadza dziecko, które:

„NICZEGO NIE MUSI, ZA TO WSZYSTKO MOŻE !!!”

Play Video

SKĄD POMYSŁ NA SALĘ?  

Chcemy, aby nasze Przedszkole było miejscem przyjaznym i jak najbardziej odpowiadającym potrzebom wszystkich dzieci, także tych z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Dlatego też, z inicjatywy Pani Dyrektor, zrealizowaliśmy projekt i dzisiaj możemy pochwalić się – pierwszą w powiecie tomaszowskim – CERTYFIKOWANĄ SALĄ DOŚWIADCZANIA ŚWIATA!!!

KTO PROWADZI ZAJĘCIA W SALI?

Sala prowadzona jest pod okiem certyfikowanej terapeutki I stopnia: mgr Bożena Grabowska (nr certyfikatu 0532/P/2205/2021). Inspiracją było zainteresowanie metodą stymulacji polisensorycznej, a udział w Certyfikowanym Szkoleniu Międzynarodowego Centrum Snoezelen ISNA-MSE, zapoczątkował profesjonalne tworzenie Sali.

JAK OBECNIE WYGLĄDA SALA I CO SIĘ W NIEJ ZNAJDUJE?

Nasza nowa Sala Doświadczania Świata jest Salą białą z ujednoliconą kolorystyką, materiałowymi wykończeniami i oświetleniem LED. Podzielona została na dwie strefy: relaksującą (z kotarą światłowodów, domkiem lustrzanym, podestem z kolumnami, łóżkiem wodnym, domkiem ciemnią) i aktywizującą (z drabiną świetlną, torem świetlno-dźwiękowym, kurtyną światłowodów).
Dodatkowym wyposażeniem są: lustra akrylowe, przenośne światłowody, duży zestaw instrumentów, kula plazmowa, świecące klocki i cylindry, podświetlany stolik z pomocami, projektor z zestawem tarcz, emiter zapachów, zestaw audio, wytwornica baniek, siedziska.

KTO KORZYSTA Z SALI?

Uczestnikami zajęć metodą Snoezelen są dzieci zdrowe mające trudności z koncentracją czy uczeniem się, dzieci z zaburzeniami zachowania oraz osoby z autyzmem. Oferujemy pomoc terapeutyczną także dzieciom spoza naszej placówki. Zajęcia odbywają się wyłącznie pod okiem certyfikowanej terapeutki, w formie indywidualnej lub w małych grupach, w oparciu o wcześniej przeprowadzoną diagnozę.

KONTAKT
e-mail: przedszkole.basia@wp.pl
tel. 661 503 939, 502 652 879