W naszym Przedszkolu za cel postawiliśmy sobie stworzenie przestrzeni ciepłej i przyjaznej maluchom w ich codziennej nauce i zabawie. Nasi uczniowie uczą się poznawać i rozumieć otaczający je świat pod opieką wykwalifikowanej, kompetentnej i odpowiedzialnej kadry. Nauczyciele, pedagodzy i opiekunowie zarówno młodsi jak i bardziej doświadczeni, uzupełniają się wzajemnie - do pracy w poszczególnych grupach przedszkolnych dobierani są według ich kompetencji, kreatywności i predyspozycji. Wszyscy oni dokładają wszelkich starań, aby każde dziecko mogło poczuć się w naszym przedszkolu wyjątkowe.

Wychowawcy  
grup przedszkolnych:

Paulina Dutkiewicz - wychowawca grupy MOTYLKI

Posiadam wykształcenie z zakresu Pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. „Uczymy się całe życie” – zgodnie z tym twierdzeniem, ja też staram się nieustannie kształcić. Jestem osobą uśmiechniętą, pełną energii, kreatywności i chęci do działania. Tym samym staram się zarazić swoich podopiecznych. Pragnę aby dzieci, wychodziły z przedszkola bogatsze w wiedzę, doświadczenie, z poczuciem bezpieczeństwa i chęci na ponowne ze mną spotkanie. Praca w przedszkolu jest bardzo wymagająca i stawia wiele wyzwań lecz widok rozwijających się dzieci i ich radości, gdy odnoszą sukces jest dla mnie największą nagrodą.

Aneta Siewierkiewicz - wychowawca grupy ŻABKI

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna na Uniwersytecie im. J. Kochanowskiego w Kielcach, filia w Piotrkowie Trybunalskim. Jestem osobą opanowaną, życzliwą pozytywnie nastawioną do życia i ludzi. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję; lubię prowadzić zajęcia edukacyjne, śpiewać, malować tańczyć. Dzieci najlepiej rozwijają się poprzez zabawę i staram się, aby w codziennej pracy przedszkolaki właśnie w ten sposób zdobywały nowe umiejętności, przyswajały wiadomości oraz rozwijały swoje zdolności. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie, uwzględniając jego potrzeby i poziom rozwoju psychofizycznego.

Monika Fałek - wychowawca grupy MISIE

Ukończyłam studia na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna oraz podyplomowe studia na kierunku Oligofrenopedagogika. Moja pasja, jaką jest praca z dziećmi, przejawia się przede wszystkim w indywidualnym podejściu do wychowanków. Dzielę codzienne ich radości i smutki, cenię sobie ich szczerość i wdzięczność. Dzieci są dla mnie inspiracją i ogromną kopalnią wiedzy. Myślę, że możemy się wiele od nich nauczyć. Najwięcej satysfakcji daje mi obserwowanie zmian i postępów, jakie czynią każdego dnia. Pracę z dziećmi uważam za pracę marzeń, ponieważ dzięki niej czuje się spełniona w tym co robię.

Agata Zgarda - wychowawca grupy LISKI

Jestem absolwentką UJK w Kielcach filia w Piotrkowie Trybunalskim ze specjalnością Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Wybór kierunku i specjalności był moją świadomą decyzją. W pracy z dziećmi staram się zawsze postrzegać świat z perspektywy „małego” człowieka, gdyż jest to kluczem do poznania dziecka, jego potrzeb i zachowań. Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe i każde inne, dlatego towarzysząc im w odkrywaniu świata staram się dać 100% siebie, by każde z nich czuło się dobrze. Nie ma nic cenniejszego niż szczęście i radość moich podopiecznych, dlatego moim podstawowym celem w pracy z dziećmi jest stworzenie atmosfery pełnej ciepła, radości, otwartości wzajemnego zrozumienia i poczucia bezpieczeństwa.

Katarzyna Czapnik – pomoc nauczyciela wychowania przedszkolnego

Pani Kasia bardzo lubi pracować z dziećmi. Każdego dnia służy im pomocą i radą we wszystkich smutkach i radościach. Najważniejsze jest dla niej dobro dziecka i jego bezpieczeństwo. Pragnie, by każde dziecko w przedszkolu przeżyło piękną i niepowtarzalną przygodę. Jest osobą energiczną, pogodną i optymistycznie nastawioną do życia. Praca w przedszkolu daje jej wiele radości, a po pracy uwielbia spędzać czas ze swoją rodziną.

Renata Piecho - pomoc nauczyciela wychowania przedszkolnego 

Praca w Przedszkolu dla Pani Renatki to wiele satysfakcji i zadowolenia. Lubi widzieć uśmiech na buziach przedszkolaków i pomagać im w przedszkolnym świecie, a później z radością patrzeć jak stają się dorosłymi już uczniami. W kontaktach z dziećmi stawia na uśmiech i otwartość, ale dba też o zasady dobrego wychowania.. Najważniejsza dla Pani Renatki jest serdeczna atmosfera w pracy oraz dobra zabawa, radość i spontaniczność dziecka.

Paulina Jabrzyk - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Pani Paulina posiada wykształcenie z zakresu: Pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Uwielbia dzieci, kocha spędzać z nimi czas. Dzięki pracy z dziećmi możemy nauczyć się cierpliwości, wyrozumiałości, empatii, miłości do drugiego człowieka, zrozumienia i dostrzeżenia potrzeb innych osób. Ci najmniejsi pokazują nam, jak można i jak powinniśmy cieszyć się każdym dniem, każdą chwilą, najdrobniejszym sukcesem. Praca z dziećmi daje mi ogrom satysfakcji, radości, energii, chęci do bycia jeszcze lepszym człowiekiem. Cieszę się i jestem dumna, że mogę być w Przedszkolu,, BASIA” dla tych najmniejszych wzorem do naśladowania, przewodnikiem, pokazywać im, jak piękny jest świat i otoczenie, w którym żyjemy. Uważam, że bycie prawdziwym pedagogiem to powołanie i misja, a przede wszystkim spostrzeganie dzieci jako równych sobie partnerów w odkrywaniu świata

Małgorzata Kobus – pomoc nauczyciela wychowania przedszkolnego

Pani Małgorzata przez wiele lat pracowała z dziećmi. Jest osobą z dużym pokładem empatii i cierpliwości. W kontaktach z dziećmi pragnie by były zawsze uśmiechnięte i zadowolone z każdego dnia pobytu w przedszkolu. Pani Małgorzata cieszy się gdy, każdy dzień dla dziecka w naszym Przedszkolu był ważny, inny i pełen radości.

Renata Chwalińska - pomoc nauczyciela wychowania przedszkolnego, opiekun dzieci z trudnościami edukacyjnymi.

Pani Renata ukończyła kurs terapii psychopedagogicznej dzieci ze spektrum autyzmu oraz terapii ręki. W naszej placówce prowadzi też zajęcia z hipoterapii i przejażdżki konne dla wszystkich grup przedszkolnych. Nasze przedszkolaki uwielbiają te zajęcia, a Pani Renata cieszy się z każdego nawet najmniejszego ich sukcesu. Pani Renata wierzy bowiem, że miłość okazywana dzieciom jest najważniejsza, a przytulanie może zdziałać cuda.

Łucja Okońska - pomoc nauczyciela wychowania przedszkolnego, opiekun dzieci z trudnościami edukacyjnymi

Pani Łucja w pracy z dziećmi wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie pedagogiczne, dba o wszechstronny rozwój dziecka traktując je indywidualnie. Uwielbia czas spędzony w przedszkolu. Cieszy się gdy dzieci mogą rozwijać swoją bogatą wyobraźnię twórczą, gdy są zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli, gdy są otwarte na nowe pomysły i inspiracje. Dba by dzieci w przedszkolu czuły się bezpiecznie i komfortowo, a atmosfera była ciepła i przyjazna.

Kinga Cichocka - pomoc nauczyciela wychowania przedszkolnego 

Praca z dziećmi daje mi wiele radości i satysfakcji. Najbardziej zależy mi, aby dzieci czuły się komfortowo i bezpiecznie w moim towarzystwie. Z dumą obserwuję jak się rozwijają i z każdym dniem stają się coraz bardziej samodzielne . Bardzo ważna jest dla mnie atmosfera, dlatego też staram się,aby zawsze była ciepła i pełna wzajemnego szacunku.