Grupa Teatralna Pomarańczowy Cylinder to zgrana grupa pasjonatów teatru powołana przez Fundację “Pomarańczowy Cylinder”.Nasi aktorzy są animatorami kultury z doświadczeniem w przedstawieniach dla dzieci.Wszystkie spektakle są naszego autorstwa, choć często inspirujemy się klasyczną twórczością dodając jej nowego ducha. Scenografię oraz kostiumy tworzy absolwent wydziału sztuk pięknych toruńskiego uniwersytetu. Współpracujemy z doświadczonymi nauczycielami, a naszymi doradcami są doktoranci pedagogiki i nauk humanistycznych. Reżyserem przedstawień jest doświadczony animator kultury z wieloletnim stażem w przygotowywaniu spektakli dla dzieci i młodzieży.

Teatrzyk

Idea naszych przedstawień

Staramy się tworzyć oryginalną i unikatową formę przedstawień. Uwielbiamy pracować z dziećmi. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że interakcja między aktorem i młodym widzem musi opierać się na zainteresowaniu. Jednym z haseł przewodnich Pomarańczowego Cylindra jest: „Koniec z nudą!”. Współczesny teatr, który ma ambicje, by dotrzeć do młodego widza, powinien opierać się na porwaniu go od samego początku do samego końca.

Mając na celu edukację i profilaktykę stosujemy kilka skutecznych metod. Nasze przedstawienia są interakcyjne – dzieci biorą udział wspektaklu, same zadają pytania lub udzielają na nie odpowiedzi, to od nich wypływa inicjatywa poprawnego działania. Sceny i dialogi są pełne humoru – co powoduje zaangażowanie i zainteresowanie widza.

Przemawiamy do młodzieży ich językiem – przy zachowaniu zasad kultury i języka, pokazując w jaki sposób należy odnosić się do innych, siebie i świata. Wyraziste i pełne energii postacie o nietuzinkowych charakterach dopełniają całości.

Profesjonalizm i nowa jakość

Pomarańczowy Cylinder za cel stawia sobie zadowolenie dzieci, ale to nie wszystko! W spektaklach staramy przekazywać jasne i wyraziste przesłanie. Naszą ambicją jest, abyśmy byli najlepszą teatralną grupą, która odwiedziła Państwa instytucję.

Mamy nadzieję, że niedługo nadarzy się okazja, by się o tym przekonać. Właśnie dlatego przygoda z nami nie kończy się na spektaklu. Współpracujemy z doświadczonymi nauczycielami i doktorantami pedagogiki przy tworzeniu naszych przedstawień, aby zwiększyć ich merytoryczną jakość.

Tworzymy także razem profesjonalne materiały dydaktyczne dla nauczycieli i uczniów, które będzie można później wykorzystać na zajęciach szkolnych. Jest to program pogadanki na temat spektaklu, a także dodatkowe materiały dla uczniów na płycie CD z bohaterami naszych przedstawień.

Do każdego spektaklu specjalnie przygotowujemy osobny pakiet takich materiałów. Mamy nadzieję, że spotkanie z Pomarańczowym Cylindrem będzie wyjątkowe