Taniec to rodzaj aktywności ruchowej kształtującej sprawność motoryczną dziecka. Pomaga osiągnąć kontrolę nad ruchami ciała, poprawia koordynację, wzmaga kondycję fizyczną oraz rozwija elastyczność, zwinność i wytrzymałość. Nie od dziś wiadomo, że zajęcia taneczne, angażując do pracy całe ciało, mają ogromny wpływ na sylwetkę dziecka. Utrzymanie prawidłowej postawy ciała jest niezmiernie ważne, a ćwiczenia ruchowe w przyjemny sposób pomagają osiągnąć zamierzony efekt. Regularne uczęszczanie na zajęcia pozwala skutecznie korygować dotychczasowe wady postawy takie jak, np.: skoliozę, zwiększoną lordozę lędźwiową. 

Taniec towarzyski

Zajęcia prowadzą instruktorzy, którzy są wspaniałymi fachowcami, posiadającymi uprawnienia instruktorów tańca, instruktorów sportu i przede wszystkim instruktorów animacji ruchowej. Posiadają wiedzę i doświadczenie w pracy z „maluszkami”.

Dla każdego dziecka w wieku przedszkolnym taniec zawsze będzie formą aktywności, sposobem przeżywania i przekazywania emocji oraz fizycznego i duchowego wyżycia się. Nawet u najmniejszych dzieci można zaobserwować rytmiczne ,,podrygiwanie” w rytm muzyki. Rodzicom, którzy w gąszczu propozycji chcą wybrać świadomie zajęcia dodatkowe w przedszkolu dla swoich pociech, warto wskazać, jakie korzyści niesie ta forma ruchu. 

Jednak zajęcia taneczne to nie tylko praca fizyczna! Taniec zbawiennie wpływa na psychiczny rozwój dziecka. Poza aktywnym wypełnieniem czasu, rozwija wyobraźnię dziecka, mobilizuje do działania, pomaga wypracować dyscyplinę. Kształtuje poczucie własnej wartości, uczy pewności siebie i samodzielności. Taniec dostarcza nowych wrażeń
i doświadczeń, a przede wszystkim ułatwia adaptację i pracę w grupie. Dzieci na zajęciach tanecznych uczą się techniki, ale i harmonii ruchu. To wprowadzenie ich do świata muzyki, dźwięków i wrażliwości estetycznej. 

Nasza Szkoła Tańca Cantinero proponuje naukę dla dzieci już od trzeciego roku życia
– to świetny czas na umuzykalnienie swojej pociechy poprzez zabawę.