Strona w przygotowaniu

Zajęcia z robotyki to fascynujące warsztaty będące połączeniem budowania maszyn, pojazdów, zwierząt, dinozaurów oraz wiele innych ciekawych robotów. Dzieci uczą się jak za pomocą aplikacji zainstalowanej na tablecie wprowadzić roboty w ruch. Pozwalają zamienić naturalną ciekawość świata dzieci w pasję tworzenia.

Celem zajęć jest pokazanie, że robotyka może być przygodą, hobby i niebanalną, nieszablonową formą spędzania wolnego czasu. Dzieci, wykorzystują do tego specjalnie zaprojektowane zestawy klocków Lego Education WeDo, Spike i Spike PRIME oraz je programują. Taka forma zajęć, gdzie nacisk położony jest przede wszystkim na zabawę i interakcję, sprawia, że dzieci bardzo szybko przyswajają wiedzę, a także rozwijają w sobie pasję do jej zdobywania. To interaktywna droga do odkrywania nauki, gdzie dzieci stają się konstruktorami swojej przyszłości. Na każdych zajęciach udowadniamy, że nauka wcale nie jest nudna!

Podczas zajęć robotyki z programowaniem dzieci:

•  ćwiczą sprawność palców poprawiając precyzję pisania , tzw. „mała motoryka”,
  • uczą się pracy zespołowej, działania w grupie, współpracy i podział ról
  • poznają otaczający ich świat,
  • ćwiczą pamięć,
  • wyciszają i niwelują napięcie układu nerwowego,
  • uczą twórczego, logicznego i przestrzennego myślenia.